Nakonec jasná výhra s Tury.

Poslední víkendové utkání v rámci nadstavbové části Kooperativa NBL obstaralo střetnutí SLUNETY a Turů ze Svitav. Zatímco ústecký tým měl v plánu napravit zaváhání v Hradci Králové, Tuři šli do zápasu po návratu z koronavirové izolace.

Vstup do zápasu měli lepší domácí hráči, hlavně zásluhou Ládi Pecky, hosté zkusili v první čtvrtině taktiku odstřílet vše z dálky a jít za balónem. Taktika ale vycházela pouze několik málo minut, jinak procento střelby nebylo nijak oslnivé, a tak si SLUNETA vybudovala malý náskok 19:15. do dalšího průběhu.

V druhé desetiminutovce se ale karta obrátila, domácí hráči začali kupit špatná rozhodnutí a řekněme zbytečné ztráty a dostali hosty na koně, ti se konečně chytili z dálky, a když k tomu přidali i velkou aktivitu na útočném doskoku (9 útočných doskoků za poločas), bylo po náskoku SLUNETY a do šaten se šlo za stavu 36:35.

Po přestávce už oba týmy hrály o poznání zodpovědněji, hlavně v obraně. Třetí čtvrtinu si vzali pod svou taktovku hostující Marko a domácí Autrey. V tomto minisouboji byl úspěšnější domácí borec, který dotáhl svůj tým do vedení 58:53 po třech čtvrtinách.

V posledním dějství pokračovala vyrovnaná bitva a není divu, že to pod koši jiskřilo. Hosty držely ve hře hlavně útočné doskoky, což se ukázalo být největší slabinou SLUNETY. Když vyrovnaný stav trval i do půle čtvrtého dějství, hosté změnili obranu na zónovou, ale Tucker Haymond si z toho hlavu nedělal a trojkou na 67:63 donutil hostujícího kouče k oddechovému času. Emoce na hřišti eskalují až k technickým chybám na obou stranách, více „bolela“ ovšem ta technická pro hostujícího rozehrávače Marka, pro kterého to byla jeho pátá chyba, takže povinné střídání. Takže do koncovky šla SLUNETA s šestibodovým vedením, ale Tuři si díky útočným doskokům dokázali vykoledovat fauly, ale zklamala je střelba z čáry trestného hodu, v takto vyrovnané koncovce to mít 4/0 vás může stát zápas. A když Lamb Autrey trefuje těžkou trojku na 77:68, je to poslední „hřebíček“. Hosté se v poslední minutě a půl už nezmohli ani na jeden bod a dovolili domácím dalších 6 bodíků, které mohou být v konečném zúčtování nakonec ještě důležité.

SLUNETA se tedy vrátila na vítěznou vlnu a nyní má týden na přípravu na venkovní utkání v Prostějově.

SLUNETA Ústí nad Labem - DEKSTONE Tuři Svitavy 83:68 (19:15 36:35 58:53)
Body domácí: Autrey 25, Hanes 18, Pecka 16, Haymond 9, Rakočevič 8, Fait 6, Maděra 1
Body hosté: Pinkston 18, Marko a Slezák po 11, Bujnoch 9, Johnson 7, Svoboda 6, Welsch, Dragoun a Sehnal všichni po 2
Trojky: 18/9 – 31/6
Trestné hody: 23/18 – 22/14
Doskoky: 40 - 47
Osobní chyby: 20 - 22